بسیاری از دوستان در صنعت فرآوری فلزات بسیار کنجکاو هستند که مزایای دستگاه های برش لیزر چیست؟ استفاده از دستگاه های برش لیزری چه مزایایی برای تولید به همراه دارد؟ برش لیزری یک روش ماشینکاری دقیق است که می تواند تقریباً تمام مواد فلزی از جمله ورق ها و لوله های فلزی دو بعدی یا سه بعدی را پردازش کند. استفاده از دستگاه برش لیزری به منظور سرعت بخشیدن و بهینه سازی فرآیند پردازش ورق فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآیند برش لیزری به تدریج جایگزین فرآیند سنتی می شود. در مقایسه با روش‌های پردازش سنتی، قطعات برش لیزری کیفیت بهتر، عمر طولانی‌تر و هزینه‌های نگهداری پایین‌تری دارند. این فرآیند برش ، نیروی کار و متریال خام ( آهن،استیل ، گالوانیزه ) را کاهش می دهد، چرخه تولید قطعه کار را کوتاه می کند، کیفیت پردازش قطعه کار را بهبود بخشیده و دامنه و کاربرد مواد قابل ماشین کاری و قطعات قابل ماشین کاری را گسترش می دهد.

تجهیزات برش لیزری رخ لیزراز فناوری پیشرفته برش لیزری استفاده می کنند. فناوری برش لیزری از آزادسازی انرژی ایجاد می شود . پرتو لیزر پرانرژی به سطح قطعه می تابد تا قطعه کار را ذوب کند و برش لیزر اتفاق می افتد .

استفاده از فناوری لیزر برای پردازش فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، برنج، فلز آلیاژی و سایر قطعات کار نه تنها می تواند کارایی تولید را بهبود و هزینه های تولید را کاهش دهد، بلکه به راحتی فرآیند تولید را خودکار می کند.

در عین حال، برش لیزری به عنوان "سریع ترین برش " نیز شناخته می شود. به عنوان یک نوع جدید از پردازش فلزات بدون تماس، پردازش لیزری می تواند به طور موثر از نقص هایی مانند خراش و آسیب در طول پردازش جلوگیری کند.
فناوری پردازش لیزری یک فناوری مهم در زمینه های نظامی و غیرنظامی است. کاربردهای آن شامل تولید صنعتی، کشتی سازی، ماشین آلات پل، تجهیزات ذخیره سازی، تجهیزات پرورش، ظروف آشپزخانه، تجهیزات تناسب اندام، علائم تبلیغاتی، نرده های محافظ در و پنجره و سایر صنایع می باشد.

کاربرد برش لیزر در صنایع مختلف