اولویت های انتخاب مجموعه خدمات برش لیزر بسیار متفاوت بوده ولی در اصول حرفه ای هر مجموعه ای باید دارای ویژگی هایی اعم از کیفیت متریال برش ، اطمینان از زمان تحویل سفارش ، سابقه خدمات ، قیمت مناسب ، پاسخ گویی مناسب ، قبول چالش های کاری و مسئولیت اشتباهات  را داشته باشد . 

1- کیفیت متریال برش

این ویژگی در صدر لیست معرفی شده قرار دارد زیرا شما نمی توانید روی متریال بی کیفیت برش نهایی خود را انجام دهید. به این منظور می توانید درخواست نمونه روی متریال مورد نظر برش لیزر انجام شود و نتیجه را مشاهده و سپس اقدام به برش نهایی کنید .  

2- اطمینان از زمان تحویل سفارش

کلید اصلی این انتخاب می تواند تعهد زمان تحویل می باشد . داشتن این اعتماد که زمان دقیق تحویل سفارش مشخص است به شما قوت قلب می دهد و شما می توانید اطمینان داشته باشید که زنجیره کارهای شما در روز مشخص تمام می شود .

3- سابقه خدمات

چند سال از تاسیس مجموعه خدمات برش لیزر میگذرد ؟ این سوالی ایست که بیشتر تولید کنندگان از خود می پرسند. اصولا همبستگی قوی بین طول عمر و صلاحیت مجموعه وجود دارد .در حقیقت به این معناست که مجموعه تا این زمان دایر بوده و مشغول به فعالیت بوده است . همچنین می توانید با پرسیدن و گوش دادن به نظرات دیگران در رابطه با سابقه خدمات آنها انتخابی مطمئن تری داشته باشید.

4- قیمت مناسب

قیمت گذاری رقابتی در باره انتخاب مجموعه برش لیزر به شما کمک زیادی می کند.شاید یک مکالمه کوتاه با مدیریت بتواند به شما در تخفیف های جزئی قیمت کمک کند ولی در نهایت با پیش فاکتور سفارش خود می توانید نگاه دقیق تری به میزان مصرف متریال،متراژ برش لیزر و در نهایت قیمت داشته باشید . 

5- پاسخ گویی مناسب

زمان ثبت سفارش تا زمان ارسال قیمت چقدر طول می کشد ؟ آیا پیگیر سفارش شما هستند ؟ آیا پشت خط شما را منتظر نمیگذارند ؟ برای شما باید اهمیت داشته باشد که مجموعه چقدر در طول روند انجام کار با شما همراه است.

6- قبول چالش های کاری

یک مشارکت واقعی در امر برش لیزر نیاز مند اعتماد و توانایی ریسک پذیری است. رشد کسب و کار به معنی استفاده از متریال و یا تکنولوژی های جدید است و به شما این امکان را می دهد که در رقابت با سایر تولید کنندگان موفق تر عمل کنید .  

7- مسئولیت اشتباهات

پاسخگویی ، اساس اعتماد هر گونه رابطه کاری است . زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش برود و مجموعه مسئولیت اشتباه خود را قبول نکند شما باید به دنبال گزینه دیگری باشید.