زمانی که با یک دستگاه برش لیزر (laser cutting ) کار می‌کنید ,  برای بهبود دقت برش لیزر می توانید نکاتی را انجام دهید تا محصولی با کیفیت داشته باشید. اگر نیاز به خرید ورق استیل یا آهن برای برش لیزر دارید می توانید با مراجعه به این صفحه سفارش خود را ثبت کنید. 

بسیاری از این نکات در دستگاه برش لیزر به صورت پیشفرض وجود دارند . نکاتی که ما مورد بررسی قرار می دهیم صرفا اقدامات احتیاطی برای برش لیزر بهتر می باشد . لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


1- از تنظیمات مناسب برای برش متریال استفاده کنید :  به صورت پشفرض در دستگاه های برش لیزر نوع متریال قابل برش مشخص است . پس تا امکان از تنظیمات پیشنهادی دستگاه برش لیزر برای انتخاب متریال و ضخامت استفاده نمایید.

2- همیشه لنز دستگاه برش خود را تمیز نگه دارید : دقت بالا میخواهید باید لنز را تمیز کنید , بنابراین همیشه مطمئن شوید که این کار به خوبی انجام می شود . حتما قبل و بعد از هر برش لیزر لنز را تمیز و بازرسی کنید .

3- وضعیت و موقعیت نازل را بررسی کنید : نازل لیزر باید به درستی تنظیم شود تا یک برش لیزر بسیار دقیق داشته باشد . همیشه قبل و بعد از مصرف , نازل  دستگاه برش لیزر را بازرسی کنید .

4- ابتدا یک برش را امتحان کنید : ابتدا یک قسمت آزمایشی را قبل از اجرای کل فرآیند برش لیزر انحام دهید. این کار ضایعات ورق و هزینه‌های مربوطه را کاهش می‌دهد .

5- سطح قدرت دستگاه برش را تنظیم کنید : تا زمانی که به تمیز ترین لبه برش برسید (پلیسه پلیسه نشدن) , سطح قدرت اشعه لیزر را افزایش یا کاهش دهید . تنظیمات پیشنهادی به شما کمک کنند تا سطح قدرت مناسب را انتخاب کنید 

6- با سرعت کم شروع به برش کنید : در ابتدا , سرعت برش لیزر خود را به ۱۰ درصد زیر سرعت مورد نظر تنظیم کنید . از آنجا به تدریج سرعت برش لیزری خود را افزایش دهید .

7- به صورت کلی طرح برش لیزر را بررسی کنید : به یاد داشته باشید که دستگاه برش لیزر هر خطی را که تشخیص می دهد برش می دهد پس سعی کنید همیشه طرح خود را قبل از برش لیزر نهایی کنترل نمایید .

برش لیزر یک فرآیند بسیار دقیق ، مقرون‌به‌صرفه و کارآمد برای برش است . اگر می‌خواهید دقت برش لیزر را بهبود ببخشید با کمک از تیم متخصص رخ لیزر تماس بگیرید