• عملکرد یکدست

عملکرد برش لیزر نسبت به سایر روش های موجود نتیجه ای بهتری ارائه می دهد . استفاده از روش های دیگر کسل کننده و نتایجی با کیفیت پایین درپی خواهد داشت. در برش لیزر با استفاده از اشعه، برش دقیق تر و باکیفیت تر خواهید داشت حتی زمانی که چند قطعه مانند یکدیگر را بخواهید برش دهید به راحتی توسط کامپیوتر می توانید آن را به دستگاه برش لیزر فرستاده و برش یکدست و یک شکل از محصول خود داشته باشید .

  • افزایش دقت و جزئیات

با استفاده از تکنولوژی دستگاه برش لیزر نتایج برش دقیق تری خواهیم داشت. برای اطمینان از جزئیات برش دستگاه های برش لیزر از برنامه های کنترل عددی یا (CNC) استفاده میکنند . با یک برنامه CNC اپراتور می تواند به صورت مرحله به مرحله برش را دقیقا مطابق با نقشه اصلی به سر انجام برساند. با برش لیزر می توان اشکالی پیچیده و یا حفره هایی با قطر کم را برش داد .

  • کاهش تاب خوردگی و آلودگی

در مقایسه با دیگر روش‌های برش فلز , برش لیزر در هنگام برش آلودگی و خطرات تاب خورگی کمتری دارد .
زمان برش ، لیزر یک ناحیه کوچک از گرما تولید می‌کند که در نتیجه ، ریسک پایین‌تری برای آب شدگی قطعه و یا تاب خوردگی          ( metal warping ) به وجود می آید . در زمان فرآیند برش لیزر ، ورق توسط ابزاری لمس نمی شود و این امر باعث کاهش آلودگی ورق فلزی می شود. 

  • بهبود کارایی

با توجه به چندین عامل , برش لیزر نتایج بسیار موثرتری نسبت به روش‌های دیگر دارد . یک یا دو دستگاه برش لیزر می‌تواند کار بسیاری از ابزار های دیگر را انجام دهد . از آنجا که برش لیزر از تجهیزات سخت ( hard - tooling ) مانند دستگاه فرز و ... استفاده نمی کند اپراتور نیازی ندارد دستگاه برش لیزر را بعد از انجام هر برش خاموش کند . دستگاه های برش لیزر در طول عملیات برش می تواند بیشترین و سریع ترین بازدهی را نسبت به ابزار های برش سنتی داشته باشد . 

  • قابلیت‌های چند منظوره

برنامه‌نویسی CNC فرصت‌های نامحدودی را برای سفارشی سازی و بازبینی ارائه می‌دهد . اپراتور می تواند همه تغییرات را در یک برنامه CNC اعمال کرده و در نتیجه باعث سفارشی شدن طرح شود.

  • دوستدار محیط زیست

دستگاه برش لیزر از دستگاه های برش دیگر اثر کمتری روی آلودگی محیط زیست میگذارد. اپراتور می تواند با چند تکنیک باعث شود ضایعات متریال کمتر شود . به طور متوسط دستگاه برش لیزر انرژی کمتری در برش ورق نسبت به سایر روش ها ایجاد می کند این منافع همگی منجر به تاثیر محیطی پایین‌تر و استفاده کارآمدتر از منابع می شود.