اگر می خواهید قطعه کار به خوبی برش داده شود باید به گاز کمکی توجه ویژه ای داشته باشید. با توجه به متریال و ضخامت قطعه برش شرایط استفاده از گاز کمکی نیز متفاوت است. عملکرد گاز کمکی و چندین گاز کمکی رایج در زیر به تفصیل معرفی می شود لطفا تا انتها مقاله همراه ما باشید

نقش گاز کمکی در برش لیزر

افرادی که دستگاه برش لیزر جدید خریداری کرده اند شاید برایشان این سوال مطرح شود که چرا دستگاه نیاز به گاز کمکی برای برش لیزر دارد ؟

  • دلیل اول استفاده از این گاز به منظور حذف ضایعات از روی قطعات برش در زمان انجام کار می باشد و درنتیجه برش با کیفیت و تمیزی خواهیم داشت . 
  • دلیل دوم خنک کردن قطعه برش لیزر و کاهش گرما در منطقه متاثر از حرارت (HAZ) می باشد .
  • دلیل سوم دمیدن گاز کمکی به جلوگیری از ورود گرد و غبار به لنز کمک شایانی می کند و عمر مفید این قطعه را بالاتر می برد .
  • دلیل چهارم گاز کمکی مطابق با متریال برش می باشد و می‌تواند با قطعه فلزی واکنش نشان داده و سرعت برش لیزر را تسریع کند.

چگونه یک گاز کمکی مناسب را انتخاب کنید؟

دسته‌بندی گاز کمکی
دستگاه برش لیزری معمولا از چهار نوع گاز به عنوان کمکی استفاده می‌کند : هوای خشک ، اکسیژن ، نیتروژن و آرگون

اگر در رابطه با تفاوت برش لیزر نیتروژن و اکسیژن می خواهید اطلاعات کسب کنید این مطلب را از دست ندهید 

1- هوای خشک 

هوای خشک یک گاز مخلوط حاوی نیتروژن ، اکسیژن و سایر گازها است که توسط یک کمپرسور هوا در مخزن ذخیره گاز فشرده شده و پس از فیلتر کردن ، خنک کردن و خشک شدن استخراج می شود. به کمک هوا برای ایجاد واکنش اکسیداسیون و تشکیل اکسید قطعات فلزی برش داده می شود. از این نوع گاز برای برش لیزر ورق های فلزی نازک استفاده می شود. موارد مناسب برای برش متریال فلزی در این روش عبارتند از : فولاد کربن ، آلومینیوم ، آلومینیوم با آلیاژ  ، برنج و ورق فولادی آبکاری

2-اکسیژن

برش اکسیژن می تواند یک اثر حمایت کننده از احتراق داشته باشد. در طول فرآیند برش ، اکسیژن با گرما واکنش می دهد و می تواند کارایی برش را تا حد زیادی بهبود بخشد. لایه اکسیدی تولید شده ، قدرت پرتو اشعه را افزایش داده و دستگاه برش لیزر نیز سرعت بیشتری می گیرد. این سرعت برش عمدتا برای برش ورق های فلزی ضخیم مانند فولاد کربنی ، استیل ، فلزات آلیاژی و... مناسب است.

3-نیتروژن

نیتروژن از نظر شیمیایی غیر فعال بوده و قابل اکسید شدن با قطعه فلزی نیست. این امر می تواند به طور موثر از برش قطعه بدون اکسیداسیون جلوگیری کند و سطح برش را سفید کند. استفاده از نیتروژن برای برش نیاز به خلوص بیشتری دارد. با کمک گرفتن از نیتروژن به عنوان گاز کمکی می توان کیفیت برش لیزر را بهبود بخشید . از این نوع گاز برای برش ورق هایی مانند استیل، ورق فولادی آبکاری شده برنج و آلومینیوم استفاده نمود .

4- آرگون

گاز آرگون همچنین یک گاز بی اثر بوده که از نظر شیمیایی غیر فعال است. در مقایسه با سایر گازهای کمکی ، هزینه استفاده بیشتری داشته و عمدتا برای برش آلیاژ تیتانیوم مناسب است.


توجه به این نکته ضروری است که اگر از هوای خشک به عنوان گاز کمکی استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که هوای فشرده حاوی آب روغن و گرد و غبار نباشد زیرا باعث آلودگی لنزهای دستگاه برش لیزری می شود . با توجه به هزینه بالا گاز نیتروژن و آرگون پس از مقایسه جامع بین گزینه ها می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.