1- وظیفه ی اصلی دستگاه برش لیزری چیست؟

برش لیزری پرتو ایست جمع آوری شده در یک ژنراتور که با فشار زیاد توسط مسیر نوری (optical)  بر روی ورق ساطع می شود و منجر به ذوب فلزات می شود. در همین حال گاز کمکی با فشار قوی سبب شکاف در آن ناحیه شده و سپس توسط سه محور X,Y,Z برش لیزر انجام می شود.

2- دستگاه برش لیزری از چه قطعاتی تشکیل می شود؟

معمولاً ما دستگاه برش لیزری را به پنج قسمت تقسیم می کنیم: سیستم نوری ، سیستم کنترل ، سیستم حرکتی ، سیستم خنک کننده و قاب دستگاه. سه قسمت مهم: سر برش لیزر (Cutting Head) ، ژنراتور و سیستم کنترل3- زمینه های کاربرد دستگاه برش لیزری چیست؟

برش لیزری دارای مزایای منحصر به فردی مانند بازده برش بالا ، سرعت برش سریع ، کیفیت برش خوب ، برش بدون تماس ، تمیز ، ایمن و عاری از آلودگی می باشد. به طور گسترده ای در خدمات فلزات ، خودرو و کشتی ، صنعت مبلمان ، کابینت شاسی ، صنعت ظروف آشپزخانه ، صنعت تبلیغات ، وسایل کمک آموزشی ، ساخت ماشین آلات ، تجهیزات تناسب اندام ، آسانسور و سایر صنایع استفاده می شود. 

کاربرد برش لیزر در صنایع مختلف

4- آیا دستگاه برش لیزری برای کار ایمن است؟

برش لیزری در مقایسه با روش های دیگر برش از قبیل پلاسما ، برش شعله ای و .. ایمن تر هستند و نوع جدیدی از فرآیند پردازش فلزات را ایجاد می کند به دلیل اینکه در محیطی محصور بوده گرد و غبار کمتری دارد . تولید صدا نیز در این روش به مراتب کمتر می باشد.

4 مورد از روش های نگهداری دستگاه برش لیزر

5- آیا کار با دستگاه برش لیزری دشوار است؟

دستگاه برش لیزری نیازمندی های کمی برای اپراتورها دارد همچنین یادگیری و استفاده از آن آسان است.