توسعه مداوم فناوری کشتی سازی منجر به تغییرات عمده ای در مصالح و طراحی کشتی سازی شده است. فناوری برش لیزر در صنعت کشتی سازی کاربرد های ویژه ای دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

در سال های اخیر ، "کشتی سازی دقیق" و "کشتی سازی سریع" به اصلی ترین روندهای توسعه صنعت کشتی سازی تبدیل شده اند و فناوری برش لیزری در این حوزه به سرعت توسعه یافته است و بیش از 70 درصد از کل این صنعت را برش لیزر به خود اختصاص داده است .

مواد اولیه صنعت کشتی سازی عمدتا از ورق فولادی است. استفاده از لیزر برای برش صفحات می تواند جایگزین برخی از روش های مانند پانچ شود که نیاز به استفاده از قالب های پیچیده در مقیاس بزرگ دارد و همچنین چرخه تولید را بسیار کوتاه و هزینه ها را کاهش می دهد. 

با استفاده از دستگاه برش لیزری تعمیر و برش در محل از بین می رود .ضایعات برش را کاهش می دهد ، سرعت مونتاژ قطعات افزایش یافته و کیفیت به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

مجموعه رخ لیزر تمامی امکانات لازم جهت مونتاژ و تولید انبوه سفارش های تولید کنندگان در کل ایران داشته و خرسند است که تجربه کاری خود در این زمینه را در اختیار دیگر تولید کنندگان عزیز بگذارد. جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید

در حال حاضر ، روش برش صفحات بدنه در صنعت کشتی سازی عمدتا از برش شعله ، برش پلاسما و برش لیزری استفاده می کند. سایر روشهای برش در مقایسه با برش لیزری دارای کاستی های زیادی است. برش لیزری از وقوع کیفیت برش ناهموار که در برش پلاسما ایجاد می شود ، جلوگیری کرده و در نتیجه حجم مونتاژ ، چرخه مونتاژ را بالا برده و همچنین اتلاف متریال و هزینه کار را کاهش می هد . 

ورق فلزی برش خورده توسط لیزر دارای کیفیت درز برش خوب ، سطح برش عمود ، بدون پلیسه ، لایه اکسید نازک ، سطح صاف ، جوش مستقیم ، تغییر شکل حرارتی کم می باشد.

رخ لیزر به عنوان پیشرو در فناوری لیزر می تواند مشکلات سوراخ کاری و برش قطعات فولادی با ضخامت بالا را با دقت ، سرعت و کیفیت عالی انجام دهد.