برش لیزری یک انتخاب محبوب برای تولید کنندگان برای اجرای کار سفارشی است .
جزییات اولیه برش لیزری ساده است: کنترل‌کننده عددی کامپیوتری ( CNC) ،پرتو لیزر را با توجه به برنامه تعریف‌شده برای برش هدایت می‌کند . این پرتو متریال را ذوب کرده و باقیمانده توسط گاز کمکی یا هوا تبدیل به برش لیزری می‌شود.
ورق فلزی رایج‌ترین متریال با این روش است ، اما برش لیزری شامل چوب ، پلاستیک ، شیشه و مواد دیگر نیز می شود.
برش لیزری موثر است اما همیشه مقرون‌به‌صرفه نیست . بسیاری از تولید کنندگان می‌دانند که هزینه‌های لیزر ناپایدار هستند . شش راه ساده برای به حداقل رساندن هزینه‌های برش لیزر وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت لطفا تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

۱- سوالات مناسب را از خود مطرح کنید.

ابتدا در نظر بگیرید که محصول را برای انجام چه کاری نیاز دارید و هر چند وقت یکبار از آن استفاده می کنید. هنگام برقراری ارتباط با فروشنده ، پروژه های آینده برش لیزری خود را در نظر داشته باشید. در مورد ویژگی های موجود در هر دستگاه و قدرت لیزر ارائه شده استعلام کنید. یکی از راه های جلوگیری از هزینه های غیر ضروری این است که تعیین کنید آیا عملکرد خاص یا قدرت لیزر برای کاری که قصد انجام آن را دارید لازم است یا خیر.

اگرچه برخی افراد ممکن است تصور کنند که لیزر با قدرت بیشتر همیشه بهتر است ، اما لزوماً اینطور نیست. با افزایش قدرت ، ضخامت برش ، که به "kerf" معروف است ، افزایش می یابد و همچنین لیزر با قدرت بیشتر به معنای دستگاه گرانتر است ، اما آیا این قدرت با پروژه های مورد انتظار شما برای برش لیزر ضرورت دارد؟ 

سرانجام ، پس از آشنایی با شرکت های تامین کننده خدمات برش لیزر ، سابقه و قابلیت های آن ها را بررسی کنید .

آیا برش لیزر محصولات خود را ضمانت می کند؟ آیا خط تولید آن ها بازخورد مثبتی از صنعت دارد؟

۲- از روش" برش لیزر پرنده" ( Flying Cut ) در زمان مناسب استفاده کنید.

"برش لیزر پرنده" به معنای برش لیزر در زمانی است که سر برش ( Cutting Head ) هنوز در حال حرکت می باشد . 

این تکنیک به دلیل افزایش توان دستگاه ، می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند.

به طور خاص ، اگر پروژه های برش لیزری شما شامل سوراخ های داخلی متعددی باشد ، برش های پرنده می تواند زمان کار را در عین بهینه سازی کاهش دهد. با این حال ، اگر متریالی که برش می دهید بسیار ضخیم باشد ، برش پرنده نتایج مطلوب را نخواهد داد.

۳- پروژه های برش لیزری خود را گروه بندی کنید

پیکربندی قطعات موجود در فایل طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) را بررسی کنید. می توانید برای جلوگیری از حرکت غیر ضروری توسط لیزر گروه بندی داشته باشید و باعث کاعش هزینه های شما شود.

۴- پروژه های برش لیزر خود را کامل ارزیابی کنید.

شما باید هر پروژه برش لیزری را به صورت جداگانه در نظر بگیرید و مشخص کنید که آیا بهتر است از منابع درون‌سازمانی استفاده کنید و یا به یک شرکت خارجی برون سپاری کنید.  اگر شما هزینه‌های برش لیزر هر گزینه را در نظر بگیرید رسیدن به این تصمیم راحت تر می باشد.

۵-  طراحی مناسب را قبل از برش لیزر انجام دهید.

 طراحی قبل از  برش لیزری یکی دیگر از مراحل صرفه جویی در هزینه است. قطعات باریک با جزئیات بی مورد می تواند هزینه های شما را افزایش دهد. همین امر در مورد خطوط دوگانه نیز صدق می کند . اگر دو شیء در فایل طراحی با هم تداخل داشته باشد ، دستگاه یک خط را دو بار برش می زند. این  کار باعث افزایش هزینه و زمان لازم برای اتمام پروژه های برش لیزری شما می شود.

هر گونه برش یا طرح در نظر گرفته شده برای برش لیزری باید حداقل 1 برابر بزرگتر از ضخامت مواد شما باشد. در غیر این صورت ، دقت برش کاهش می یابد و ممکن است دستگاه آن را برش نزند .

۶-از سفارش کوچک شروع کنید .

پس از تصمیم گیری در مورد طراح و برنامه ریزی برای متریال ، یک نمونه آزمایشی کوچک و دقیق می تواند به کاهش هزینه های اضافی قبل از ثبت سفارش نهایی کمک کند. اگر جنبه های خاصی از طرح برای شما اهمیت داشته و یا ترجیح می دهید فلزات متعددی را آزمایش کنید ، سفارشات کوچکتر این امکان را برای شما فراهم می کند.

این نکات کمک می کند که هزینه های نهایی برش لیزر شما به حداقل کاهش یابد .