ماشینکاری CNC نقش مهمی در جهان در تولید مدرن دارد ، اما دقیقاً CNC چیست؟ چگونه در صنعت تولید نقش دارد و ماشینکاران CNC چه کاری می کنند؟ دستگاه CNC به چند نوع تقسیم می شود؟ 

CNC چیست ؟

CNC مخفف عبارت Computerized Numerical Control است. فرایند تولید کامپیوتری است که در آن نرم افزار و کد از قبل برنامه ریزی شده ، حرکت تجهیزات تولید را کنترل می کند. ماشینکاری CNC طیف وسیعی از ماشین آلات پیچیده مانند آسیاب و تراش  را کنترل می کند که همه ی آنها برای برش ، شکل دهی و ایجاد قطعات و نمونه های مختلف استفاده می شوند. روز به روز ، ماشین کاران CNC عناصر طراحی مکانیکی ، نقشه های فنی ، ریاضیات و مهارت های برنامه نویسی رایانه ای را برای تولید انواع قطعات فلزی و پلاستیکی ترکیب می کنند. اپراتورهای CNC می توانند یک ورق فلز را برداشته و آن را به یک قطعه مهم هواپیما یا خودرو تبدیل کنند.

دستگاه CNC چیست؟

ماشینهای کنترل عددی رایانه ای ، ماشینهای خودکار ی هستند که توسط رایانه هایی که از قبل برنامه ریزی شده ،دستورات کنترل شده را اجرا می کنند. دستگاههای CNC اساساً برعکس دستگاههای قدیمی هستند که به صورت دستی توسط چرخها یا اهرمها کنترل می شدند . ماشینهای CNC مدرن امروزی با استفاده از زبان ماشینکاری CNC به نام G-code نوشته شده و اندازه گیری های دقیق برای تولید را انجام می دهند .انواع دستگاه های CNC

دستگاه CNC به طور کل برای خودکار کردن روش های ساخت و تولید استفاده می شود که شامل انواع زیر می باشد :

استفاده از انواع دستگاه های CNC، کیفیت و دقت محصولات را بالا برده و فرآیند تولید را تسریع می بخشد.

ماشینکاری CNC جای خود را در بخش تولید به عنوان روشی قابل اعتماد و مفید برای تولید قطعات باز کرده است. در عین حال ، هزینه ماشینکاری CNC در مقایسه با سایر روشهای ساخت ممکن است کمی بیشتر باشد.
ماشین آلات به خودی خود دارای قیمت بالایی هستند و کار با آنها دشوار بوده همچنین خطرات زیادی را به همراه دارد. بنابراین ، بهترین راه برای تهیه قطعات مورد نظر شما ، مراجعه به شرکتی است که تخصص لازم برای اطمینان از کیفیت برتر را دارا می باشد.