با توجه به افزایش جمعیت در شهر های بزرگ ساختمان سازی بلند رونق یافته و به دنبال آن صنعت آسانسور رشد زیادی داشته است . استفاده از دستگاه های برش لیزری برای ساخت آسانسور هزینه های تولید را تا حد زیادی کاهش داده است. با افزایش زیرساخت های املاک ، تقاضا برای آسانسور و لوازم جانبی نیز در حال افزایش است. صنعت تولید آسانسور و لوازم جانبی آن مرحله جدیدی از توسعه را آغاز کرده است. 

کاربرد فناوری برش لیزر در ساخت آسانسور به طور فزاینده ای در حال گسترش است و با بهبود فناوری لیزر ، تکنولوژی برش لیزری به تدریج در صنعت آسانسور به کار گرفته شده است.

آشنایی بیشتر با کاربرد برش لیزر در صنایع مختلف در این مقاله

  • انعطاف پذیری بالا

آسانسورهای امروزی دیگر مانند گذشته نیست. از نظر سبک متنوع بوده و روز به روز شاهد تنوع از آن هستیم . برای دستیابی به روشهای جدید نیاز به دستگاه های مختلفی است. برش لیزری فلزات اتوماتیک و هوشمند بوده و می تواند با انواع ورق های فلزی موجود طرح های منحصر به فرد ، دقیق و با کیفیت تولید کند. 

  • چرخه برش کوتاه‌تر

صنعت آسانسور انواع و اقسام مختلفی از قطعات فلزی را دارا می باشد و باید مطابق با نیازهای مشتری تولید شود . 

با توجه به محدودیت تناژ و قالب ، پرس های پانچ نمی تواند برخی از قطعات فلزی را پردازش کند و منجر به طولانی تر شدن چرخه تولید می شود.

  • تاثیر برش بهتر

بسیاری از صفحات تزئینی برای آسانسور از جنس استیل است و برش آن باید صاف و یکدست باشد . برش با دستگاه پانچ روی سطح استیل تأثیر می گذارد و شکل آن را تغییر می دهد. 

در برش لیزری فشار مکانیکی روی صفحه فلزی وجود ندارد و از تغییر شکل در فرآیند برش جلوگیری می کند. همچنین کیفیت آسانسور را بهبود بخشیده و کیفیت محصول را ارتقا می دهد.

  • متریال برش بیشتر

برش لیزری می‌تواند متریال های فلزی مانند استیل ، آهن ، تیتانیوم ، مس و آلومینیوم را برش دهد.

سفارش ورق های فلزی در ابعاد استاندارد و برشی

با استفاده از تکنولوژی برش لیزری می توان به عملکرد پایدار ، سرعت سریع ، شتاب ، دقت بالا و راندمان پردازش دست پیدا کرد.