اصول کاری

اصل کار برش پلاسما استفاده از اکسیژن یا نیتروژن به عنوان گاز کمکی و استفاده از قوس الکتریکی همراه با درجه حرارت برای برش است.
برش لیزری فرایندی است که در آن پرتو لیزر تولید شده توسط لیزر از طریق یک سری آینه ها منتقل شده و در نهایت روی سطح قطعه کار متمرکز می شود و دمای بالا محلی را در نقطه کانونی ایجاد می کند و باعث ذوب شدن آنی می شود. در همان زمان ، در طول فرآیند برش ، گاز کمکی اضافه می شود تا سرباره در برش ذوب شود و در نهایت به هدف برش برسد. 

برش پلاسما چیست؟ + انواع مختلف برش پلاسما

ویژگی های اصلی

برش لیزر به دلیل جهت دهی تقریباً غیر پراکنده ، شدت نوردهی بسیار بالایی دارد. برش لیزری سریع تر اتفاق می افتدو از دقت بالایی برخوردار است. در مقایسه با برش پلاسما دارای یک منطقه کوچک تحت تأثیر حرارت (HAZ) می باشد. تغییر شکل کمی در ورق برش داشته و هیچ آسیبی به سطح برش وارد نمی کند.

هزینه برش پلاسما کمتر از دستگاه برش لیزری می باشد .نقطه ضعف این برش زاویه شیب 0.5 ~ ~ 1.5 درجه در برش عمودی است و باعث ایجاد مشکل در شکاف برش می شود .

متریال های قابل برش

دستگاه برش لیزری به طور خاص برای برش متریال های فلزی و همچنین مواد غیر فلزی مانند مواد سرامیک ، شیشه ، چوب ، پلاستیک ، لاستیک ، PVC و مواد کامپوزیت استفاده می شود.
از دستگاه برش پلاسما می توان برای برش متریال های مختلف فلزی مانند فولاد استیل ، آلومینیوم ، مس ، چدن ، آهن و غیره با ضخامت متوسط استفاده کرد.

هزینه

از نظر هزینه مصرفی ، دستگاه برش پلاسما هزینه بسیار بالایی دارد. به عنوان مثال ، کل مشعل (نازل ها ، حلقه های چرخان ، الکترودها و غیره) باید ظرف چند ساعت تعویض شود و همچنین برش پلاسما برق زیادی مصرف می کند. 

اما دستگاه های برش لیزری هزینه های مصرفی پایین تری دارد و قطعات سایش کمی داشته همچنین نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند.

مقایسه روشهای برش

شکاف برش در دستگاه های برش لیزری باریک و سطح برش را می توان مستقیماً بدون سنگ زنی جوش داد. علاوه بر این ، برش لیزری امکان تغییر شکل کمتری نسبت به برش پلاسما دارد.

( مقایسه شکاف برش برای برش لیزری و برش پلاسما )

سطح برش پلاسما کاملاً عمودی نیست زیرا یک طرف سطح برش دارای موربهای بزرگ است. علاوه بر این ، برش پلاسما در طول فرآیند برش سرباره بیشتری در زیر سطح برش ایجاد می کند و برای از بین بردن آن باید از سنگ زنی استفاده کرد که باعث افزایش هزینه کار و اتلاف وقت می شود.

دقت برش

خطای برش پلاسما 1 میلی متر است در حالی که برش لیزری 0.2 میلی متر است.

فواید برش لیزری نسبت به سایر روش ها

مقایسه سوراخ کاری

در برش قطعات ، اغلب لازم است سوراخ های کوچکی برای قرار دادن پیچ و مهره ها ایجاد شود. برش سوراخ گرد و کوچک  در پلاسما بسیار دشوار است. 

به عنوان مثال ، برای یک صفحه ضخامت 10 میلی متر که سوراخ Φ10 ~ Φ15 میلی متر دارد سوراخ گرد به شکل بیضی ظاهر می شود و لبه سوراخ نیز به طور جدی آسیب می بیند.