امروزه با توسعه صنعت تولید ، سطح خروجی و مصرف لوله های فلزی در زمینه پردازش ورق بسیار بهبود یافته است. ظهور دستگاه برش لیزری لوله فلزی نیز مورد استقبال اکثر مشتریان قرار گرفته است. این روش به طور گشترده ای در پردازش ورق فلزی ، تولید علامت های تبلیغاتی ، قطعات مکانیکی ، ظروف آشپزخانه ، خودرو ، ماشین آلات ، صنایع دستی فلزی ماشین آلات غذایی ، پزشکی ، سخت افزار ، چاقو و سایر صنایع استفاده می شود. 

همچنین با پیشرفت فناوری CNC ، برتری دستگاه برش لیزری لوله به طور مداوم در حال رشد بوده و جزء اصلی تجهیزات پردازش ورق به شمار می رود.

CNC چیست و چه نقشی در تولید مدرن دارد؟

مزایا برش لیزری لوله 


1- دقت بالا 

برش لوله ها در قدیم به صورت دستی بوده و کیفیت هر قسمت برش متفاوت می شد . دستگاه برش لوله لیزری از سیستم ثابت مشابهی استفاده می کند و پیوند طراحی پردازش ، مستقیماً توسط نرم افزار برنامه نویسی تکمیل می شود و می تواند پردازش را در یک فرایند با دقت بالا به پایان برساند.

در تولید مدرن ، دقت به یکی از مهمترین معیارهای اندازه گیری برش لیزری تبدیل شده است و برش لیزری در حال حاضر دقیق ترین حالت پردازش برش است. سر برش لیزری (Cutting Head ) در تماس مستقیم با مواد نبوده و ارتعاش های مکانیکی را کاهش می دهد در نتیجه دقت پردازش دستگاه برش لیزری لوله را تضمین می کنند.

قلب دستگاه برش لیزر ( Cutting Head )

2- سرعت برش 

لیزر می تواند چندین متر لوله را در یک دقیقه قطع کند که صدها برابر سریعتر از روش های برش سنتی است.

3- انعطاف پذیری

دستگاه برش لوله لیزری می تواند انعطاف پذیری شکل های مختلف را پردازش کند که به طراحان اجازه می دهد طرح های پیچیده ای را انجام دهند. در فرآیند برش علاوه بر لوله گرد استاندارد ، تعداد زیادی از اشکال خاص مانند پروفیل های مربع شکل ، لوله های مخصوص با آلیاژ های متفاوت وجود دارد که دستگاه می تواند آن ها را به راحتی برش دهد. همچنین پردازش لوله را در مراحل مختلف مانند برش ، تراش ، سوراخکاری ، برش 45 درجه و غیره نیز انجام دهد.


4- برش لیزر دسته ای 

نگه داری لوله 6 متری در زمان برش کاری دشوار است و باعث اتلاف انرژی و زمان می شود . با استفاده از دستگاه برش لیزر می توان به راحتی تعداد زیادی از لوله های چند متری را برش داد.

نحوه انتخاب دستگاه برش لیزر لوله 

  • نیاز

قبل از خرید دستگاه برش لوله لیزری ، باید اندازه و سایر داده های لوله مورد نظر خود را مشخص کرده و دستگاه برش لوله لیزری مربوطه را مطابق الزامات فرآیند خود مطابقت دهید. به عنوان مثال ، ضخامت لوله آهنی تا 8 میلی متر ، قطر لوله تا φ110 میلی متر و طول لوله تا 5.5 متر است. 

  • خدمات پس از فروش

تجهیزات لیزری یک ماشین در مقیاس بزرگ با ارزش بالا است و برای نصب و آموزش به تکنسین های حرفه ای نیاز دارد. خدمات پس از فروش یک معیار ارزیابی مهم برای انتخاب دستگاه برش لوله است. 

  • نام تجاری و بودجه

یک تولید کننده مشهور انتخاب کنید و برای مشاهده اثر برش واقعی به سراغ تولید کننده بروید. با توجه به بودجه خود ، بهترین نوع دستگاه برش لوله لیزری را انتخاب کنید.