فولاد ضد زنگ (استیل) به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و رنگ پریدگی ، خواص مکانیکی بالا، سایه های رنگی متفاوت بسته به زاویه نور، به طور گسترده در صنعت مهندسی تزئینی استفاده می شود. به عنوان مثال در دکوراسیون مکان های تفریحی عمومی به عنوان یک متریال تزئینی ، پارتیشن ، دکوراسیون آسانسور، تبلیغات تابلوهای راهنما و سایر اشیاء تزئینی استفاده می شود.

فرآیند تبدیل ورق استیل به یک محصول ، پیچیده است و پردازش های زیادی را نیاز دارد .و شامل برش، خم کاری جوشکاری و ... می باشد.

فرآیند برش لیزر یک عامل مهم و تاثیر گذار در تولید یک محصول می باشد . روش های قدیمی در برش استیل راندمان و کیفیت محصولات را پایین می آورد و به ندرت این نوع تولیدات می تواند به سمت انبوه سازی پیش رود. 

آشنایی بیشتر با جوشکاری فلزات

در حال حاضر، دستگاه برش لیزری به دلیل برش دقیق ، شکاف برش کوچک، سطح برش صاف و استفاده از طرح های متنوع به طور گسترده در صنعت پردازش فلزات استفاده می شود . صنعت دکوراسیون داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیست.برش لیزری به طور مداوم در حال پیشرفت می باشد و هچنین استفاده از استیل در دکوراسیون داخلی تا حد زیادی ارتقا یافته است. همانطور که بازار رقابتی تر می شود، فناوری نقش مهمی را ایفا کرده و مزایای اقتصادی زیادی به همراه خواهد داشت.