هیچ پاسخ ساده‌ای برای این سوال وجود ندارد, زیرا به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد, تقاضاهای شما در ماشین برش لیزری نقش کلیدی ایفا می‌کنند. این امر تاثیری بر اندازه و ظرفیت سیستم دارد. تجهیزات جانبی نیز جنبه‌ای است که باید در نظر گرفته شود: برای مثال, جریان کار مستلزم یک سیستم بارگیری و تخلیه خودکار است?

اگر شما تصمیم بگیرید که یک دستگاه برش لیزری (مشاوره رایگان در زمینه خرید دستگاه برش لیزر) بخرید، شما نباید تنها بر هزینه‌های خود خرید تمرکز کنید، بلکه هزینه کلی مالکیت را نیز ارزیابی کنید، که در کل عمر خدمات ماشین محاسبه می‌شود، از جمله هزینه‌های نگهداری و استراحت ماشین.

علاوه بر این، مهارت‌های فنی فعلی کارکنان و نیازهای آموزشی آن‌ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

شرکت‌هایی که این عوامل را در نظر نمی‌گیرند، اغلب تصمیماتی می‌گیرند که می‌توانند عواقب وخیم و طولانی‌مدت داشته باشند: آن‌ها یک سیستم ارزان را انتخاب می‌کنند. کیفیت ضعیف، فقدان دانش و تجربه، هیچ بخش اضافی، و خدمات ضعیف می‌تواند در بدترین حالت، کل فرآیند تولید را به سرعت تعطیل کند.

یک مفهوم یکپارچه که تمام نکات ذکر شده در بالا را در نظر می‌گیرد کاملاً ضروری است. در تحلیل نهایی، مساله هم‌کاری در مشارکت برای پیدا کردن راه‌حل بهینه برای شما است. چون فقط یک مشتری راضی مشتری خوبی است.