برش لیزری را می توان برای طیف وسیعی از مشاغل استفاده کرد و به کارهای ساده برش محدود نمی شود. لیزر را می توان برای برش، حکاکی، علامت گذاری، سوراخ کاری و غیره استفاده کرد.

  • برش لیزر

برش لیزر به معنای استفاده از پرتو لیزر برای انجام یک فرآیند برش . برش لیزر می‌تواند به آسانی متریال را با دقت کمتر از یک میلیمتر به دو نیم تقسیم کند.

مزایای استفاده از برش لیزر

  • حکاکی

حکاکی فرآیندی است که در آن لایه‌های بالایی یک متریال برداشته می‌شود تا تصویر یا حروف باقی بماند. این روش معمولاً در  پلاک ها استفاده می شود و اغلب می تواند نام ها، تاریخ ها، زمان ها، مکان ها و موارد دیگر را شامل شود. این فرآیند همچنین می تواند برای حکاکی بارکد بر روی موارد مختلف استفاده شود.

 در حال حاضر تجهیزات مدرن مانند دستگاه برش لیزر و حکاکی امکان استفاده از لیزر را برای سرعت بخشیدن به فرآیند و ارائه با کیفیت تر فراهم می کند.

حکاکی لیزری چیست و چگونه کار می کند؟

  • علامت گذاری

علامت گذاری فرآیندی بسیار شبیه به حکاکی است، اما با یک تفاوت کلیدی. در حکاکی ها باید به اندازه کافی عمیق باشند تا کلمه یا تصویر به راحتی دیده یا خوانده شود، در حالی که علامت گذاری فقط لایه بالایی متریال را حذف می کند. اساساً همان فرآیند است، فقط با یک برش کم عمق تر.

  • سوراخ کاری

سوراخ کاری با استفاده از پرتوهای لیزر برای ایجاد فرورفتگی و برش سوراخ بر روی متریال انجام می شود.