برش لیزری فرآیند برش انواع مواد با پرتو لیزر است. این فرآیند می تواند از یک برش معمولی مواد گرفته تا برش پیچیده که مته های معمولی تر قادر به انجام آن نیستند.

جدا از برش، برش‌های لیزری می‌توانند با گرم کردن سطح مواد، دستکاری لایه بالایی مواد برای تغییر ظاهر و ایجاد طرح‌های مختلف، طرح‌های پیچیده‌ای را روی این مواد ایجاد کنند.


برش لیزری چگونه کار می کند؟

دستگاه های برش لیزری انواع مختلفی دارند، اما معمولاً از فرایندی مشابه از پرتو لیزر در برش مواد مختلف استفاده می کنند. اساساً این ابزار پرتویی از نور شدید را از طریق مجموعه ای از آینه ها به سر برش منعکس می کند. در سر برش (Cutting Head) ، لیزر از طریق یک عدسی متمرکز شده و به پرتویی بسیار برای برش تبدیل می شود.

قلب دستگاه برش لیزر ( Cutting Head )

به زبان ساده، دستگاه‌های برش لیزری می‌توانند برش‌های دقیقی ایجاد کنند و به هر کسی امکان بی‌پایانی برای سفارشی‌سازی مواد را می‌دهند. تفاوت بین انواع مختلف دستگاه های برش لیزری ناشی از نوع متریال ، قدرت و ضخامت قابل برش دستگاه می باشد.دستگاه برش لیزر CO2

همانطور که از نام آن پیداست، لیزر از مخلوط گازهای تحریک شده الکتریکی تولید می شود که بیشتر آن دی اکسید کربن (CO2) است. در دستگاه برش لیزر CO2، نور زمانی تولید می شود که الکتریسیته از طریق لوله پر از گاز عبور کند. یکی از آینه ها به نور اجازه عبور می دهد در حالی که آینه دیگر کاملاً بازتابنده است. این آینه ها وظیفه هدایت پرتو لیزر به داخل متریال خام را دارند.

راهنمای انتخاب گاز کمکی برای دستگاه برش لیزر

لیزرهای CO2 رایج ترین نوع دستگاه برش لیزری هستند زیرا مقرون به صرفه و در عین حال کارآمد و مشهور هستند و می توانند برای طیف گسترده ای از متریال از جمله فولاد نرم (آهن ) و فولاد ضد زنگ (استیل) آلومینیوم ، مقوا، چرم، چوب، شیشه، اکریلیک، و برخی دیگر از اشکال پلاستیک استفاده شوند.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه برش لیزر CO2

مزایای برش لیزری

استفاده از برش لیزری مزایای متعددی دارد.
در زیر برخی از آنها آورده شده است:

فرآیند غیر تماسی - پرتو به طور فیزیکی با متریال ارتباط نداشته و در نتیجه کمترین آسیب را وارد می کند.

روش ایمن تر - به طور کلی، برش لیزری بسیار ایمن تر از سایر اشکال برش است زیرا از هیچ تیغه ای استفاده نمی کند.

دقت – برش‌های لیزری برش‌هایی با دقت بالا تولید می‌کنند.

مزایای استفاده از برش لیزر 

چرا از برش لیزری استفاده کنیم؟

 برش لیزری می تواند پروژه های چشمگیر مختلفی را ایجاد کندو در صنایع مختلفی کاربرد دارد. در مقایسه با سایر فرآیندهای ساخت، برش لیزری مزایای بهتری مانند دقت، سفارشی سازی را ارائه می دهد.

برای دریافت بهترین خدمات برش لیزری در کل نقاط کشور ، با برش رخ لیزر ، بهترین و کارآمدترین تجهیزات برش در بازار، تماس بگیرید. تیم اختصاصی رخ لیزر دارای چندین دهه تجربه و کارنامه ی درخشان در زمینه برش لیزری، طراحی و موارد دیگر است.