خودروها دیگر وسیله حمل و نقل ساده ای نیستند و مردم بیشتر  به دنبال عملکرد پویای خوب و زیبایی طراحی خودروها هستند. در حال حاضر خودرو در هر خانواده ای وسیله ای لازم است و تولید انبوه  آن به یک امر عادی تبدیل شده است. 

در فناوری پردازش سنتی خودرو کیفیت محصول نهایی بسیار پایین بود. از همین رو با پشرفت فن آوری و ساخت دستگاه های برش لیزری باعث شد که پردازش ورق های فلزی به طور گسترده ای رشد کند . 

از نقطه نظر فنی و اقتصادی، به منظور بهبود عملکرد ایمنی خودرو، لازم است دقت برش متریال مونتاژ اطمینان حاصل شود.

کاربرد برش لیزر در صنایع مختلف

برش لیزری به عنوان وسیله ای پیشرفته برای فرآوری فلزات، به محض معرفی در بسیاری از کشورهای صنعتی پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته است و نقش مهمی در زمینه خودروسازی ایفا می کند. قطعات خودرو، درب خودرو، بدنه خودرو، قاب درب خودرو، صندوق عقب خودرو و سقف خودرو، چرخ خودرو و همچنین بسیاری از قطعات دقیق را می توان توسط دستگاه برش لیزری پردازش کرد. استفاده از برش لیزر ویژگی هایی از قبیل دقت بالا، سرعت در تولید ، عدم نیاز به فرزکاری و برش قطعات پیچیده را دارا می باشد.

مزایای تجهیزات برش لیزری بسیار برجسته است که می توان آن را در موارد زیر خلاصه کرد:

1- برش صاف با دقت بالا

تجهیزات برش لیزری از سیستم کنترل عددی هوشمند (CNC) و نرم افزار برش لیزری حرفه ای استفاده می کنند که دارای مزایای زیادی هستند. همچنین با دستگاه برش لیزری می توانید الگوهای پیچیده را با دقت برش دهید.2- صرفه جویی در هزینه تولید

هزینه تولید تجهیزات برش لیزری 50 درصد هزینه برش سنتی است. استفاده از دستگاه برش لیزری می تواند جایگزین پر کردن و ساخت قالب های ماشینکاری سنتی شود و در هزینه های ساخت قالب صرفه جویی کرد.

3- درجه بالایی از انعطاف پذیری پردازش

پردازش انعطاف پذیر یکی دیگر از مزایای دستگاه برش لیزر می باشد. با نرم افزار برش هوشمند می توانید انواع گرافیک های پیچیده را ویرایش کنید 

4- سازگاری با انواع لوازم جانبی مواد

دستگاه برش لیزری از برش انواع صفحات و لوله های فلزی پشتیبانی می کند که عمدتا برای برش فولاد ضد زنگ (استیل)، فولاد کربن (آهن) ، آلومینیوم، برنج و مواد فلزی آلیاژی مناسب است.

کاربرد برش لیزر در صنعت تبلیغات