1- سرعت برش

سرعت برش بالا یکی از مزایای دستگاه های برش لیزر است، اما نمی توان از حداکثر سرعت ممکن استفاده کرد . در مورد قدرت لیزر ، باید سرعت برش مناسب را مطابق با ورق فلزی انتخاب کرد تا سطح برش زیبا و قطعات برشی با کیفیت به دست آید. هنگامی که از دستگاه برش لیزر استفاده می کنید، می توانید با روش های زیر سرعت برش مناسب را تنظیم کنید:

جرقه های برش را رعایت کنید: زمانی که سرعت برش مناسب باشد، جرقه های برش به طور یکنواخت از بالا به پایین پخش می شوند. وقتی سرعت برش خیلی سریع باشد، جرقه برش کج می شود. و زمانی که سرعت برش خیلی کم است، جرقه های برش با هم جمع شده و پخش نمی شوند.

صفحه برش را رعایت کنید: هنگامی که سرعت برش مناسب است، سطح برش یک خط نسبتا صاف ایجاد می کند و در پشت ورق سرباره یا پلیسه وجود ندارد. هنگامی که سرعت برش خیلی سریع باشد، پخش برش مایل می شود . در عین حال ممکن است باعث شود که ورق نتواند بریده شود و جرقه ها پاشیده می شوند. هنگامی که سرعت برش خیلی کم است، باعث ذوب بیش از حد شده و سطح برش ناهموار و پهن تر می شود.


2- نازل و ارتفاع آن

تاثیر نازل بر روی کیفیت برش لیزری

به عنوان پرتو و گاز کمکی، شکل، روزنه و ارتفاع نازل بر اثر برش تأثیر می گذارد. این نازل عمدتاً برای کنترل سطح و اندازه انتشار گاز استفاده می شود تا کیفیت برش را کنترل کرده و از جهش ضایعاتی مانند سرباره به سمت بالا و آلودگی عدسی جلوگیری کند.به طور کلی، هنگام برش صفحات نازک، مقدار فوکوس کم است و از یک نازل با قطر کم استفاده می شود. ولی در هنگام برش صفحات ضخیم، نیاز به یک نازل با قطر بیشتر داریم .

نازل به دو نوع یک لایه و دو لایه تقسیم می شود. نازل های لیزری تک لایه برای برش ترکیبی استفاده می شود، یعنی استفاده از نیتروژن به عنوان گاز کمکی، معمولاً برای برش صفحات فولادی ضد زنگ ( استیل) و آلومینیوم  و از گاز اکسیژن برای برش فولاد کربنی.

ارتفاع نازل فاصله بین خروجی نازل و سطح قطعه کار است. هنگام برش، این ارتفاع به طور کلی 0.3mm-0.8mm تنظیم می شود. اگر ارتفاع نازل خیلی کم باشد، نازل به راحتی به سطح قطعه کار برخورد می کند. اگر ارتفاع نازل خیلی زیاد باشد، غلظت و فشار گاز کمکی کاهش می یابد و در نتیجه کیفیت برش کاهش می یابد. هنگام سوراخ کردن، به منظور جلوگیری از انعکاس سرباره تولید شده بر روی لنز می توان ارتفاع نازل را به طور مناسب افزایش داد.


3- موقعیت فوکوس

در فرآیند برش واقعی، ما باید موقعیت فوکوس مناسب را برای به دست آوردن قطعه کار با کیفیت تنظیم کنیم:

  • فاصله کانونی صفر برش :  برای برش ورق های نازک مناسب است.
  • فاصله کانونی منفی لنز برش : شکاف برش بزرگ تر از حالت اول بوده و مناسب برای ورق های متوسط می باشد.
  • فاصله کانونی مثبت لنز برش :به طور کلی برای برش فولاد کربن ضخیم مناسب است


4. فشار گاز کمکی

راهنمای انتخاب گاز کمکی برای دستگاه برش لیزر

فشار هوا ناکافی: زمانی که فشار گاز ناکافی باشد، پلیسه تولید شده در اثر برش را نمی توان جدا کرد . در نتیجه پلیسه روی سطح برش ایجاد شده که در راندمان برش نیز تأثیر می گذارد. به طور کلی، هنگام برش صفحات نازک با سرعت بالا، فشار هوای بالا برای جلوگیری از چسبیدن  پلیسه به پشت شکاف مورد نیاز است. هنگامی که مواد ضخیم تر یا سرعت برش کند است، فشار هوا را می توان به طور مناسب کاهش داد.

فشار بیش از حد هوا: افزایش فشار هوا می تواند سرعت برش را تا حدودی بهبود بخشد، اما فشار بیش از حد هوا سرعت برش را کاهش می دهد. به دلیل اینکه جریان بیش از حد گاز باعث افزایش اثر خنک کننده و حتی تداخل در فوکوس ، پرتو و در نتیجه کاهش کیفیت و راندمان برش می شود . همین طور زمانی که فشار هوا بیش از حد بالا باشد، سطح برش ناهموار می شود.