برش لیزری یک فناوری پیشرفته است که در بسیاری از پروژه های ساخت فلز استفاده می شود. روش‌های مختلفی برای برش فلز وجود دارد، اما برش لیزری یکی از پیشرفته‌ترین روش‌ها است. سازندگان اغلب برش های لیزری را به دلیل توانایی آنها در برش های دقیق با سرعت های غیر قابل مقایسه با سایر روش های برش ورق تخت انتخاب می کنند. برای آشنایی با مزایای استفاده از برش لیزری برای پروژه های ساخت ورق فلزی به خواندن ادامه دهید.

قیمت های رقابتی

هزینه های مرتبط با برش لیزر، مانند بسیاری از فرآیندهای دیگر، با هزینه های نیروی کار، عملیات و ماشین تعیین می شود. از آنجایی که برش لیزری یک فرآیند بسیار خودکار است، هزینه های نیروی کار در مقایسه با ماشین آلات دستی حداقل است. هزینه های عملیاتی و هزینه های ماشین در مقایسه با سایر تکنیک های برش متوسط است.

به طور معمول، برون سپاری برش لیزر موثرترین گزینه برای اکثر پروژه ها است، زیرا دستگاه های برش لیزر می توانند بسیار گران باشند. اگر تصمیم بگیرید برای تولیدکننده ای کار کنید که از قبل قابلیت برش لیزری دارد، این هزینه را می توان تا حد زیادی کاهش داد. بنابراین، هرچه سفارشی که می‌دهید بزرگ‌تر باشد، برش لیزری مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود.

به طور کلی، برش لیزری ارزان ترین فناوری برش موجود نیست، اما برای اکثر پروژه ها مقرون به صرفه تر است، به خصوص در مقایسه با برش با جت آب یا فرآیندهای برش دستی.

مقایسه برش واتر جت و برش لیزر

سرعت، کارایی و اتوماسیون 

یک دستگاه برش لیزری می تواند با سرعت زیاد در دقیقه حرکت کند. البته سرعت دقیق بسته به تلورانس ها و پیچیدگی قطعات متفاوت خواهد بود.

برش لیزری توسط کنترل های CNC انجام می شود. فرمول های وارد شده به رایانه به این معنی است که هر قطعه و محصول به طور یکسان ساخته شده است که منجر به نقص کمتر در هر دسته می شود.

CNC چیست و چه نقشی در تولید مدرن دارد؟

کیفیت 

برش لیزری می‌تواند برش‌های فوق‌العاده کوچکی را در تلورانس‌های پایین ایجاد کند. با این حال، هرچه دقت بیشتری بخواهید، لیزر کندتر حرکت می کند. این قابلیت بسیار دقیق برای برش لیزری منحصر به فرد است. بنابراین، اگر به برش های پیچیده نیاز دارید، برش لیزری تنها نوع برشی است که کار را به خوبی انجام می دهد

تنها نکته تاثیر فلزات ضخیم بر کیفیت برش می باشد که باید سرباره روی سطوح را با پرداخت کاری تمیز نمایید . 

تطبیق پذیری

ترکیبی از هزینه، سرعت، اتوماسیون و دقت، برش لیزر را به انتخابی عالی برای هر محصول یا پروژه ای تبدیل می کند. این کار بسیاری از پروژه های معمولی از جمله نمونه های اولیه، سفارشات صنعتی، طرح های ظریف و برش های بزرگتر را آسان می کند. لیزرها می توانند سوراخ ها، شکاف ها، زبانه ها و سایر قطعات برش خورده را بدون وقفه در فرآیند برش ایجاد کنند. دقت فوق‌العاده اجازه می‌دهد تا تلورانس‌های دقیقی را در طرح‌های با جزئیات پیچیده ایجاد کنید. اگر پروژه شما نیازی به تلرانس های شدید نداشته باشد، لیزر می تواند به سرعت حرکت کند و قطعات را با سرعت های باورنکردنی تولید کند. این امر برش لیزری را به انتخابی فوق العاده برای طیف وسیعی از پروژه ها تبدیل می کند.