قدرت بیشتر = سود بیشتر , در برش لیزر

تغییرات در بازار برای دستگاه های برش لیزرهم رخ می‌دهند . این امر به طور فزاینده‌ای در این صنعت مشخص می کند که افزایش قدرت در نوع پرتو دستگاه های برش لیزر نظیر CO2 بی تاثیر نیست. 

نکته : دستگاه های برش لیزر عموما متریال را با استفاده از ( گاز اکسیژن ) یا ( گاز نیتروژن ) برش می دهند.  

گاز اکسیژن تنها در فولاد غیر آلیاژی مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی در گاز نیتروژن محدودیتی وجود ندارد و شاهد کیفیت و دقت برش لیزر بسیار خوبی خواهیم بود.


آیا لیزرهایی با قدرت کم برای برش متریال ضخیم مناسب هستند ؟

بدون شک ، با افزایش قدرت ، حداکثر ظرفیت ضخامت را افزایش می‌دهد . ضخامت ورق های بالای 10mm و 20 mm به راحتی توسط لیزر با قدرت بالا برش داده می شوند. 


در این زمینه شرکت رخ با چندین سال سابقه درخشان و استفاده از دستگاه های برش لیزر اروپایی پر قدرت توانسته در ارائه خدمات برش لیزر فلزات اعتماد تولید کنندگان داخلی و خارجی را کسب نماید.

محدودیت دستگاه برش لیزر قدرت بالا چیست ؟

اگرچه هیچ محدودیتی وجود ندارد ، اما دلیل خوبی برای محدود کردن  قدرت لیزر ۸ کیلووات وجود دارد به طور مثال هنگام برش ورق نازک ۱ میلی متر ، به دلیل این که مواد به اندازه کافی ضخیم نیستند تا انرژی بیشتری جذب کنند باعث می شود کیفیت کار نتیجه خوبی نداشته باشد .

1- پشرفت فناوری

با افزایش قدرت دستگاه لیزر , سرعت به روش تقریبا خطی افزایش می‌دهد .

" قدرت تنها به معنای بهره‌ وری بیشتر نیست ، بلکه کیفیت نیز هست . " برای اکثر برش ها افزایش قدرت باعث می شود گرمای کمتری وارد متریال شده و لبه های برش کیفیت بهتری داشته باشند.  

2- تاثیرات اقتصادی

تاثیرات اقتصادی سریع‌تر به معنای کاهش زمان تولید و بهره‌وری بیشتر در هر ساعت است . با افزایش قدرت , تعداد تولیدات در هر ساعت نیز افزایش می‌یابد . برای رسیدن به این هدف , شما به دستگاهی نیاز دارید که حرکت دینامیکی بالایی را ارایه می‌دهد : سرعت و شتاب . این دستگاه باید قادر به دستیابی سریع به سرعت برش (سرعت) و اجرای سریع تغییرات ( شتاب ) باشند تا بهره‌وری را محدود نکنند .

نتیجه‌گیری

امروزه با توجه به تغییرات گوناگونی که در این بازار رخ می دهد قدرت بالا دستگاه برش لیزر فلزات می تواند گامی موثر درایجاد تنوع در محصولات و بهبود عملکرد تولیدات و شما داشته باشد.