برش لیزر

برش لیزری فلزات

برش لیزری تکنولوژی است که در آن به وسیله لیزر مواد مختلف را با دقت زیاد، سرعت بالا و با قدرت زیادی برش می دهد. به دلیل قطر کم لیزر، برش لیزری برش بسیار دقیقی بوده و هیچ گونه خطایی ندارد. در اغلب موارد، تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد نوع جنس ماده است، زیرا سطح برخی مواد پس از برش لیزر کمی می سوزد. بهتر است بیشتر در مورد خصوصیات برش لیزر بدانید.

چرا از برش لیزری استفاده کنیم؟

تقریبا می توان روی اکثر فلزات برش لیزری انجام داد، فلزاتی مانند فولاد، آهن و آلومینیوم بیشترین کاربرد را در برش لیزری دارند. مواد دیگری که می توان روی آنها برش لیزر انجام داد شامل چوب، پلاستیک، شیشه و سرامیک است. در مقایسه با روشهای مشابه برش مانند دایکات(Die Cutting) ، برش لیزری برای مواد کوچک مناسب تر است. مزیت اصلی برش لیزری نسبت به سایر روش ها انرژی متمرکز شده آن است که قطر کانونی کوچکی داشته و همچنین سرعت زیادی نیز دارد، از این رو این برش ظرافت بسیار بالایی دارد.

مزیت دیگر برش لیزری نسبت به روش مکانیکی، کار راحت تر با آن است و پس از برش لبه ها را خراب نکرده و علاوه بر برش مستقیم، می تواند این کار را به صورت منحنی نیز انجام دهد. علاوه بر این موارد ، برش لیزری دقت بسیار بالایی داشته و با وجود کمی سوزاندن، به کل کار ضربه نمی زند. برخی مواد به دلیل خصوصیاتشان تنها باید توسط برش لیزری برش بخورند، مثلا برای برش شیشه، لیزر از هر دستگاه دیگری بهتر آنرا برش می زند و شیشه را نمیشکند.


از نمونه ها و کارهای دسته ای کوچک تا تولید بزرگ، می توانید اطمینان حاصل کنیدبرش لیزر که راه حل کامل برش لیزر ما هر مورد را برآورده می کند.
با بهره گیری از دو تکنولوژی فایبر لیزر و برش لیزر گازی تولیدات شما را انجام میدهیم.

جهت برش فلزات نازک و استنلس استیل و کارهای ظریف تر از لیزر فایبر و برای برش فلزات ضخیم تر با کیفیت بالا و همچنین برش غیر فلزات از تکنولوژی لیزرهای گازی بهره می گیریم.

امکانات مجموعه شامل

  1. Bystronic Bystar 3015 3500W
  2. FiberLaser IPG 3000W
  3. GoldenLaser IPG 500W

با در دست داشتن ماشین آلات به روز لیزر در مجموعه قابلیت برش انواع متریال

به ابعاد 4000*2000 میلیمتر از قبیل

  • آهن 20 میلیمتر
  • استنلس استیل 12 میلیمتر
  • آلمینیوم 10 میلیمتر
  • مس و برنج 6 میلیمتر

با نیروی آموزش دیده و فنی با شیفت 12 ساعته نگران حجم سفارش های خود نباشید

شما می‌توانید سفارشات خود را از طریق شماره موبایل یا تلگرام  09385484847 ارسال نمایید

 

نیاز از یک دستگاه ایده آل برش لیزر فلزات در صنعت

-برش لیزر فلزات باید انعطاف پذیر و پیاده سازی طرحهای پیچیده را ساده تر کند
– داشتن دقت بالا
– نداشتن پلیسه
– سرعت در تحویل سفارش و قیمت پایین تر قطعات با توجه به سرعت بالای دستگاه
– قابلیت برش متریال مختلف
– دقت ثابت در تکراربرش
– بالاترین کیفیت لبه برش بدون سوزش(اکسید) و زاویه
– داشتن نرم افزار چیدمان بهینه در کمترین زمان و به حداقل رساندن ضایعات و پرت

– عدم تغییر در ساختار فیزیکی و مولکولی قطعات فلزی
– عدم محدودیت برش ( طرح هندسی و پیچیدگی قطعات)
– حذف چند مرحله ای بودن پروسه تولید قطعات
– داشتن دو میز جهت کمترین اتلاف وقت در تعویض ورق ها


• عدم ایجاد تغییرات گرمایی
به دلیل وجود اشعه laser بسیار کانونی، دمای فلز در زمان قبل و بعد از برش لیزری بسیار ناچیز است و به این دلیل باعث حفظ خواص مکانیکی و فیزیکی فلز در هنگام برش کاری شده می شود و به همین دلیل دیگر نگرانی بابت تغییر در متریال اولیه خود نخواهید داشت.

• سرعت بالا
سرعت افزاینده در برش لیزری قطعات به دلیل توان بالایlaser در دستگاه های لیزر از دیگر مزایای برش لیزری فلزات است. همین سرعت بالا منجر به پیشرفت روند کاری شما و جایگزین کردن راه های برش دستی با دستگاه های برش فلزات می شود.
• برش نقوش پیچیده
توانایی برش زدن نقش ها پیچیده روی فلز می باشد و حتی می توانید به راحتی نقشه های دو بعدی را نیز روی فلز برش دهید.

• عدم تماس فیزیکی
در برش فلزات بر روی قطعه فلزی در تایم برش هیچ گونه فشاری برروی قطعه و له شدگی در کناره های لبه هم وجود ندارد و به همین دلیل از جمله مزایای برش لیزری فلزات استفاده از همین تکنولوژی در ساخت قطعات بسیار حساس است.

• دقت برش لیزر
دقت برش لیزری در فلزات نسبت به سایر روش ها بسیار افزاینده بوده و نسبت به ضخامت فلز بین ۰٫۰۲ تا ۰٫۱ قیمت می باشد.
• نمونه سازی سریع
می توان گفت دستگاه laser یک دستگاه نمونه ساز سریع است که می توان با استفاده از تکنولوژی برش لیزری فلزات قبل از تولید بر اساس طرح گسترده قطعات، نمونه اولیه آن را با فرمت Autocad تولید کرد.

• عدم نیاز به قالب برش
تکنولوژی برش فلزات ما را از استفاده از ساخت قالب های برش سنگین بی نیاز کرده است که البته از این روش برای ساخت قطعات فلزی با تیراژهای نه چندان زیاد استفاده می شود و بسیار اقتصادی تر است.